Zaniżenie odszkodowania – radca prawny Dariusz Samoszuk

Zaniżenie odszkodowania – radca prawny Dariusz Samoszuk

 

Do naszej Kancelarii zgłosił się klient, któremu ubezpieczyciel (w tym konkretnym przypadku Link4 TU S. A.) wycenił wartość naprawy pojazdu na kwotę 2.177, 09 zł. O ile ubezpieczyciele zaniżają wysokość odszkodowania? 2- krotnie, 3 – krotnie?

Po wygraniu sprawy i przeliczeniu wyszło znacznie więcej….

Po przeanalizowaniu sprawy jak w większości  przypadków, okazało się, że wartość szkody została znacznie zaniżona. Do Sądu został złożony pozew o zapłatę wraz z wnioskiem o dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego. Pozwany po otrzymaniu pozwu zaproponował ugodowe zakończeniu sporu polegające na dopłacie kwoty 4.574, 22 zł.

Kancelaria nie zarekomendowała takiego rozwiązania.

W rezultacie wygraliśmy sprawę dla Klienta, który otrzymał kwotę w wysokości 35.709, 95 zł !!!

Odszkodowanie zostało zaniżone aż 16 – krotnie!

To tylko jeden z przykładów kilkuset prowadzonych spraw przez Kancelarię rocznie.

Jeżeli miałeś szkodę w ostatnich 3 latach, a nie jesteś pewny czy ubezpieczyciel nie zaniżył odszkodowania- zgłoś się do nas w celu weryfikacji jego wysokości.

Współpracujemy z rzeczoznawcami samochodowymi, a także biegłymi sądowymi z zakresu wyceny napraw powypadkowych, którzy weryfikują dla nas wartość napraw pojazdów przy użyciu takich programów jak Audatex, InfoEkspert, Eurotax, czy DAT.

 

Zatem zaniżone odszkodowania to codzienność naszych Klientów, my wiemy jak odzyskać pieniądze wraz z należytymi odsetkami.

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi publikacjami Kancelarii Radcowskiej Samoszuk Borkowski s. c. na naszym blogu:

https://kancelariasamoszuk.pl/pl/aktualnosci/

 

r. pr. Dariusz Samoszuk